Certyfikowane urządzenia na place zabaw

Certyfikowane place zabaw to w obecnych realiach podstawa gwarancji bezpieczeństwa na terenie zabawowym dla dzieci. W dzisiejszych  czasach o bezpieczeństwo dzieci bawiących się na placu zabaw dba się o wiele bardziej niż jeszcze kilka – kilkanaście lat temu. Inwestorzy planując budowę placu zabaw myślą nie tylko o estetyce (choć jest ona niezwykle ważna) ale też o tym, czy wybrane przez niego urządzenia są trwałe i bezpieczne – i czy spełniają obowiązujące normy. Wyposażenie placów zabaw potwierdzone certyfikatami i spełniające najwyżesze europejskie i polskie normy bezpieczeństwa znajdą Państwo w ofercie firmy Comes Sokołowscy. Dodatkowo nasi specjaliści z ogromnym doświadczeniem w budowie i montażu urządzeń zabawowych, od samego początku trwania projektu służą pomocą i poradami dzięki czemu gwarantują solidność wykonanego zlecenia zgodnie z wytycznymi klienta.

Certyfikowane place zabaw COMES

Dobrą praktyką jest, aby już podczas procesu projektowania miejsca dziecięcych zabaw zasięgnąć opinii specjalisty zajmującego się projektowaniem placów zabaw – łatwiej wtedy uniknąć przykrych niespodzianek – kłopotliwych reklamacji, a co gorsza wypadków na placach zabaw.

Inspektor ds. kontroli placów zabaw i nawierzchni dba także o te już istniejące place zabaw – wykonując przeglądy, tworząc tzw. Książkę Placu Zabaw (o której więcej w przyszłych artykułach), a nawet prowadząc szkolenia administratorów w zakresie przeglądów regularnych i funkcjonalnych placów zabaw oraz prowadzenia wspomnianej wcześniej Książki Placu Zabaw.

Stosując się do obowiązującej normy PN-EN 1176 łatwiej jest sprawdzić czy dane urządzenie nie stwarza zagrożenia dla bawiących się na nim dzieci – np. poprzez zakleszczenie czy też niewłaściwe wykończenie materiałów.

W cyklu „Certyfikowane Place Zabaw” będziemy mogli przeczytać szereg artykułów przybliżających tematykę bezpieczeństwa na placach zabaw – począwszy od uwarunkowań prawnych, poprzez zasady bezpieczeństwa oraz normy , a skończywszy na szczegółowych wskazówkach odnoszących się do obowiązującej normy PN-EN 1176.

© 2014 Comes Sokołowscy, Place Zabaw i Metalowa Galanteria Odlewnicza.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved. Realizacja Sintra Consulting.