Bezpieczne Place Zabaw – geneza porad eksperckich

Bezpieczne Place Zabaw – porady specjalistów Comes to cykl wpisów przygotowanych przez naszych pracowników dotyczących szeroko rozumianej tematyki budowy placów zabaw. Będziemy starali się systematycznie zamieszczać wyczerpujące artykuły i porady dotyczące m.in. tego jak przygotować profesjonalny projekt placu zabaw, jak wygląda budowa placu zabaw czy jak powinien wyglądać poprawnie wykonany przegląd placów zabaw. Zapraszamy serdecznie do śledzenia wszystkich wpisów na naszej stronie Comes Architekci.

„BEZPIECZNE PLACE ZABAW” – GENEZA CYKLU ARTYKUŁÓW

W zurbanizowanym środowisku, niewiele jest naturalnych miejsc, w których dzieci mogłyby realizować potrzebę ruchu i zabawy. Zbliżone funkcje spełniają place zabaw dla dzieci i tereny rekreacyjne. Zabawa jest konieczną do życia potrzebą wieku dziecięcego. Pozwala swobodnie kształtować wolny czas, uczy podejmowania decyzji. W czasie zabawy dziecko rozpoznaje zależności, uczy się prawidłowo reagować, kształtuje zachowania społeczne. Ćwiczy i rozwija zmysły wzroku, dotyku i słuchu oraz umiejętność okazywania emocji. Ograniczona miejska przestrzeń, brak pustych placów, ulice pełne samochodów, dodatkowo wzmagają stres. Place zabaw są często pierwszymi i jednymi z niewielu miejscami, gdzie dzieci mogą pobiegać, pokrzyczeć, zainspirować wspólne działanie, wykazać się twórczą inwencją, zredukować stres, pozyskać umiejętność współistnienia i funkcjonowania w grupie. Dzieci mogą spróbować swoich sił, współpracując i rywalizując jednocześnie, mogą zdobywać potrzebne doświadczenia i zużyć nagromadzone pokłady energii.Kolorowe place zabaw są miejscem gdzie najmłodsi najwcześniej wprowadzani są w życie publiczne. Koloryt dzieciństwa ma zaś wpływ na całe dorosłe życie.

Decydując się na budowę placu zabaw należy szczególnie zwrócić uwagę na powyższe czynniki, ale również na to, aby wybudowany plac zabaw spełniał właściwy poziom bezpieczeństwa oraz zapewniał jak najdłuższą żywotność i sprawne funkcjonowanie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i odpowiadając na najczęściej zadawanym pytania skierowane do naszych pracowników, przygotowaliśmy cykl artykułów „Bezpieczne Place Zabaw – Porady Specjalistów Comes”.

JAK BUDOWAĆ BEZPIECZNE PLACE ZABAW

Zamieszczając interesujące artykuły i porady dotyczące placów zabaw będziemy starali się odnieść jak najczęściej do oferowanych przez nas rozwiązań, produktów, a także bogatego doświadczenia z zakresu budowy, projektowania placów zabaw czy właściwej konserwacji urządzeń zabawowych.

Z reguły sprawdza się zasada, że im tańszy plac zabaw, tym niestety więcej wydaje się na jego eksploatację. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze wykonawcy placu zabaw należy zwrócić uwagę z jakich elementów producent placów zabaw wykonuje wyposażenie na place zabaw i znaleźć optymalne rozwiązanie cenowe na wykonanie bezpiecznego, a zarazem bajecznie kolorowego placu zabaw.

METALOWE PLACE ZABAW – GWARANCJA JAKOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA

Metalowe Place Zabaw firmy Comes to gwarancja najwyższej jakości. Wybór naszych urządzeń zabawowych, wyprodukowanych z zastosowaniem konstrukcji metalowej w firmie COMES, to wybór urządzeń nowoczesnych, znanych z wysokich walorów użytkowych, odpornych na długotrwałe użytkowanie, w tym na użytkowanie ponadnormatywne. Wyposażenie placów zabaw: stal użyta do konstrukcji urządzeń na place zabaw, pozwala uzyskać dużą nośność przy smukłości konstrukcji, nie wykazuje przy tym wad litego drewna takich jak: stosunkowo niska trwałość, pękanie i rozwarstwianie, luzowanie się połączeń, co osłabia stabilność urządzeń.

Zdecydowaliśmy się opisywać różne zagadnienia dotyczące budowy bezpiecznych i kolorowych placów zabaw dokładniej przybliżając stosowane przez nas technologie, materiały oraz urządzenia zabawowe rozmieszczane na placach zabaw. Pomysł ten jest podjęty celowo ze względu na nasilającą się praktykę niezdrowej konkurencji, gdzie towar deklarowany nie ma nic wspólnego z rzeczywistością towaru sprzedanego.

Oferowane przez nas urządzenia na place zabaw wykonane są w zgodności z zintegrowanymi normami, co potwierdzone jest uzyskanymi certyfikatami, jednostki certyfikującej akredytowanej w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji COBRABiD-BBC w Warszawie.

Tym samym podejmując decyzję o utworzeniu placu zabaw zachęcamy Państwa do zapoznania się z poradami naszych ekspertów. Jeśli nawet nie zdecydują się Państwo na wykonanie placu zabaw wspólnie z firmą Comes, warto przeczytać cykl naszych porad – bezpieczne place zabaw, opisy materiałów, technologii i rozwiązań odnośnie placów zabaw. Zapewne pomogą one zorientować się w specyfice budowy placu zabaw, jego zaprojektowania i poprawnej konserwacji. Mam nadzieję, że nasze porady dadzą Państwu podstawy do świadomych wyborów, które przyczynią się do dobra ogólnego jakim będzie projektowanie bezpiecznych placów zabaw dla dzieci w Polsce.

Marek Sokołowski

Prezes Spółki Comes Sokołowscy

[jetpack-related-posts]
© 2014 Comes Sokołowscy, Place Zabaw i Metalowa Galanteria Odlewnicza.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved. Realizacja Sintra Consulting.